Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od należytego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wariant płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar